Po hodoch bolieva brucho...

31.10.2016

Aj tak by sa dalo nazvať včerajšie vystúpenie našich juniorov v zápase ôsmeho kola Extraligy na ihrisku poslednej Serede. Chlapci totiž nezopakovali dobrý výkon zo soboty proti Topoľčanom a prehrali s ICE Players 3:4...

Úvod súboja začal pozitívne. Florpédo sa presadilo strelou obrancu Andreja Tibenského už vo štvrtej minúte. To však bolo na dlhý čas zo strany nášho tímu všetko. Sereď sa dočkala vyrovnania na konci prvej tretiny.

Domáci tím sa dostal po prestávke do vedenia 2:1 a to v 26. minúte, no našou odpoveďou bol relatívne skorý vyrovnávajúci gól Lukáša Bajnociho – 2:2. Rozhodujúci obrat v skóre nastal v 34. minúte kedy sa dostali opäť do vedenia hráči Serede.

Tradičnou nepozornosťou v obrannej činnosti sa „Florpeďáci“ prezentovali už po jedenástich sekundách záverečnej tretiny, čo znamenalo zvýšenie skóre na 4:2 pre domáci tím. Prišla nervozita, množstvo zbytočných vylúčení a aj napriek tomu, že Samuel Morvay znížil na 3:4 sa už chlapcom vyrovnať nepodarilo. „Cítim sa ako opakovací papagáj a tak je zbytočné hovoriť takmer po každom zápase to isté. Dva týždne pracujeme na streľbe a potom zistíme, že za takmer celý zápas poriadne neohrozíme súperovho brankára. Všetko končí na hráčoch súpera. Chlapcom som povedal v šatni po zápase jedno ultimátum a na ňom trvám. Uvidíme ako sa zachovajú,“ skonštatoval tréner Florpéda Miroslav Hýlek.

ICE Players Sereď – FbO FLORPÉDO BRATISLAVA 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly a asistencie: Patrik Jakubek (Michal Javor), Patrik Jakubek (Radovan Ludačka), Jozef Berčík, Bohuslav Lenčéš – Andrej TIBENSKÝ, Lukáš BAJNOCI (Patrik FARKAŠ), Samuel MORVAY (Denis ŠIMO).

Vylúčenia: 2:5, Patrik Farkaš 10. min. osobný trest, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.