Konečne plný bodový zisk!

31.10.2016

V Extralige juniorov sa Florpédo konečne dočkalo prvého víťazstva, ktoré prišlo v zápase siedmeho kola a to v súboji proti Topoľčanom. Chlapci zahrali dobre a podarilo sa im zvíťaziť 8:4.

Zverenci trénerskej dvojice Hýlek – Pavlovský sa konečne od začiatku zápasu správnym smerom „zahryzli“ do svojich súperov, čoho výsledkom boli dva rýchle góly v sieti Topoľčian. O úvodný presný zásah sa postaral Denis Šimo po nahrávke Milana Kotríka a o dve minúty si túto spoluprácu obaja hráči vymenili. Do prvej prestávky zvýšil na nádejných 3:0 pre Florpédo obranca Adam Varga.

Začiatok druhej tretiny však našim chlapcom nevyšiel podľa predstáv a už po necelých troch minútach hostia znížili na 3:2... Po prihrávke „bojovníka“ Kotríka zvýšil na 4:2 ďalší náš obranca Andrej Tibenský. Prišla presilovka Topoľčian, ktorú dokázali využiť a v polovici zápasu boli opäť v hre o body – 4:3. „Florpeďákov“ táto situácia našťastie nezaskočila a po utešených akciách dokázali navýšiť skóre. Na 5:3 presne trafil po individuálnej akcii Matúš Balogh. Šiesty gól pridal Peter Bednárik a dve minúty pred koncom druhej časti hry skóroval opäť Denis Šimo – 7:3.

Posledná tretina bola na skóre vyrovnaná. Autorom jediného gólu domácich bol znovu Milan Kotrík, ktorý zvyšoval na 8:3. Vzápätí mali naši chalani výhodu presilovej hry, ktorú ale nevyužili. Štyri minúty pred koncom hostia znížili na 4:8, no to bolo z hľadiska skóre už všetko. „Prvé víťazstvo nás všetkých veľmi potešilo a chcem sa chalanom poďakovať za predvedený výkon. Verím, že naša výkonnosť bude s pribúdajúcim časom stúpať,“ povedal po zápase tréner Florpéda Miroslav Hýlek.

FbO FLORPÉDO BRATISLAVA – FbO Žochár Topoľčany 8:4 (3:0, 4:3, 1:1)

Góly a asistencie: Denis ŠIMO (Milan KOTRÍK), Milan KOTRÍK (Denis ŠIMO), Adam VARGA (Radovan MARTIŠOVIČ), Andrej TIBENSKÝ (Milan KOTRÍK), Matúš BALOGH, Peter BEDNÁRIK (Andrej TIBENSKÝ), Denis ŠIMO (Matúš BALOGH),  Milan KOTRÍK – Marek Šedivý (Ondrej Kusenda), Lukáš Král (Andrej Juránek), Timotej Smutný (Marek Šedivý), Samuel Laudon (Marek Šedivý).

Vylúčenia: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.