Prvý bod potešil, no mrzí strata druhého...

17.10.2016

Na jednej strane sa všetci tešíme, že už Florpédo nie je v Extralige juniorov bez bodu, pretože v sobotu sme doma remizovali s Florkom Košice 7:7, no získaný bod je slabou náplasťou vzhľadom na vývoj skóre tohto duelu...

Začiatok zápasu ako v zlom sne! Súpera sme nechali počas prvej tretiny streliť tri góly a umožnili sme im po chybách dostať sa do pohodlného vedenia. Domácu lavičku sa v úvode druhého dejstva pokúsil prebrať pohotovou strelou obranca a kapitán Jakub Žůrek, ktorý znížil na 1:3. To by však neboli naši chlapci, aby v krátkom čase opäť inkasovali... V polovici zápasu však konečne prišiel zlom. Florpédo sa prebralo, začalo hrať agresívnejšie, zlepšilo pohyb po ihrisku, čo na súpera začalo platiť. Zo skóre 1:4 sa chalanom podarilo do prestávky otočiť na 5:4.

To však nebolo všetko a v 47. minúte pri oslabovke unikol Patrik Farkaš a zvýšil na 6:4. Keď o ďalšie tri minúty skóroval na 7:4 Matúš Balogh, zdalo sa všetkým, že body zostanú doma. Omyl... Florko posledných desať minút zápasu zaplo na vyšší prevodový stupeň a dorovnalo skóre na konečných 7:7. A to sme sa ešte v závere strachovali o zisk aspoň jedného bodu. „Zápas mal dve tváre. Tá lepšia sa ukázala približne v strednej časti súboja, keď chlapci konečne zabojovali aj za nepriaznivého stavu a začali aj strieľať góly. No nie je normálne tak výrazne poľaviť a zľaknúť sa víťazstva. Pustili sme trojgólový náskok a nechali vstúpiť do hry už položený tím na lopatkách. Naši zverenci však prestali byť dostatočne agresívni, nechávali loptu súperom na hokejkách a vymýšľali nezmyselné strely, ktoré končili mimo ihriska a tak dávali súperom loptu. S Florkom sme trestuhodne premrhali jeden bod, čo nás samozrejme veľmi mrzí. V ďalšom priebehu súťaže už musíme konečne bodovať naplno,“ povedal rozhorčený tréner Florpéda Miroslav Hýlek.

FbO FLORPÉDO BRATISLAVA – FbO Florko Košice 7:7 (0:3, 5:1, 2:3)

Góly a asistencie: Jakub ŽŮREK (Patrik FARKAŠ), Radovan MARTIŠOVIČ (Lukáš BAJNOCI), Adam VARGA (Jakub ŽŮREK ), Denis ŠIMO (Matúš BALOGH), Peter BEDNÁRIK (Matúš BALOGH), Patrik FARKAŠ, Matúš BALOGH (Peter BEDNÁRIK) – Tomáš Marčák (Peter Hrabčák), Peter Hrabčák (Radovan Kubovič), Viktor Brunacký (Erik Kočkár), Tomáš Marčák (Tomáš Ogáry), Jakub Frankovič (Viktor Brunacký), Pavol Soják (Tomáš Marčák), Alexander Diosegy (Patrik Vasiľ).

Vylúčenia: 2:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0.