Ženy už po tretí raz kapitulovali

10.10.2016

Prvá liga žien sa postupne dostáva do obrátok, len naše dievčatá sú zatiaľ akosi „bez pary.“ V treťom zápase sezóny zaznamenali tretiu prehru. Tentoraz boli najbližšie k bodom, no nestačili na bratislavské Lido a prehrali tesne 2:3...

Úvod nám nevyšiel celkom predstáv a už v šiestej minúte lovila loptičku z bránky gólmanka Martina Matejíková. Suvenír jej poslala Stoklasová. Keď v štrnástej minúte zvyšovala domáca Vytykačová na 2:0, neveštilo to nič dobré. Florpédu sa z ojedinelého protiútoku podarilo do prestávky znížiť zásluhou Lívie Mihokovej.

Počas druhej tretiny gól nepadol a veru nebol to lákavý florbal zo strany oboch tímov. Na ďalší presný zásah sa čakalo až do 53. minúty kedy po štandardnej situácií skórovala naša Grétka Vitková a vyrovnala na 2:2. Už sa zdalo, že naše baby siahajú po prvom bode v sezóne, no školáckou chybou v bránení sme dovolili Lidu skórovať z krídelného priestoru, čo necelých päť minút pred koncom znamenalo rozhodujúci úder domácich. „Defenzívna činnosť bola dnes lepšia ako v ostatných zápasoch, no treba športovo priznať, že sme v mnohých prípadoch mali aj kus športového šťastia. V hre dopredu sme však boli takmer neškodní a to je zle. Dievčatá sa príliš skoro zbavujú získanej lopty, čím dávajú svojim súperkám do rúk zbraň na úder. Nechodíme do predbránkového priestoru súpera a máme priam žalostnú streľbu. Na všetkých činnostiach je veľmi nutné popracovať,“ povedal po zápase tréner Florpéda Miroslav Hýlek.

ŠK Lido Prírodovedec – FbO FLORPÉDO BRATISLAVA 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Góly a asistencie FbO: Lívia MIHOKOVÁ (Dáša KALMÁROVÁ), Gréta VÍTKOVÁ (Dáša KALMÁROVÁ)..

Vylúčenia: 0:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.