Hýlek: „Extraliga mužov výrazne ovplyvňuje juniorku!“

03.10.2016

Štvrté kolo odohrali naši juniori včera v Žiline proti domácemu FBC Grasshoppers AC Uniza. Domáci nám nedali veľké šance na úspech a tak sme po úvodnej oťukávačke prehrali vysoko 5:11.

Celých štrnásť minút nedokázali „Kobylky“ vymyslieť ako prekonať našu zónovú obranu a potom to zase prišlo ako v každom našom zápase. Od štrnástej do necelej sedemnástej minúty sme inkasovali štyri góly a bolo po zápase... Denis Šimo ešte do prestávky znížil na 1:4.

Druhú tretinu sme začali nádejne a v pozmenenej zostave chlapci dokázali znížiť na 2:4 a bol to opäť dôrazný Denis Šimo. To by sme neboli my keby sme do dvoch minút znovu nejaký gól od nášho streleného neinkasovali, čo sa opäť stalo z hokejky kapitána Matúša Sedláka – 5:2. Nevzdávali sme sa a do zápasu nás dostal Lukáš Bajnoci po prihrávke včera výborne hrajúceho Šima 3:5. Prišla tá istá „pesnička“ a za pol minúty sme zase inkasovali. Na 4:6 znížil Peter Bednárik a zdalo sa, že ešte môžeme niečo so zápasom spraviť. Nespravili sme... Do prestávky nám domáci uštedrili ešte tri góly a razom bolo 9:4.

Záverečnú tretinu si ešte Žilinčania náskok poistili dvomi presnými zásahmi a kozmeticky upravil výsledok Denis Šimo, ktorý tak strelil svoj prvý hetrik v súťažnom zápase! „Dosiahnutý hetrik ma neteší, pretože sme zápas prehrali. Mrzí ma, že sme znovu pohoreli v defenzívnej činnosti,“ povedal po zápase strelec hetriku. „Neviem čo mám k tomuto zápasu povedať. Môžem si nahrať na záznamník jednu odpoveď a púšťať ju po každom zápase... Čiže znovu rovnaké chyby, z ktorých sa chlapci nechcú poučiť. Máme aj trochu smolu v tom, že súťaž výrazne ovplyvňujú zápasy mužskej extraligy, pretože jeden deň nastúpia kluby, ktoré ju hrajú bez troch, či piatich hráčov a na druhý deň sa prídu vyblázniť na súpera v juniorke, pričom ak by nenastúpili, respektíve nastúpili vo všetkých zápasoch rovnako, vyhrali by aj zápasy s inými súpermi nielen s nami. Včera sa traja Extraligisti Miške, Sedlák a Kubička postarali celkom o päť gólov, čo je takmer polovica, ktoré nám Žilina strelila. Odrátajte si to a zistíte, že je to na skóre prakticky vyrovnaný zápas...,“ zhodnotil náš tréner Miroslav Hýlek súboj s „Kobylkami.“

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FbO FLORPÉDO BRATISLAVA 11:5 (4:1, 5:3, 2:1)

Góly a asistencie: Matúš Sedlák (Juraj Kubička), Jakub Kelbel, Juraj Kubička (Ladislav Šupola), Jozef Šimčisko (Ladislav Mirt), Matúš Sedlák, Ladislav Šupola (Juraj Kubička), Ondrej Kubička (Ladislav Mirt), Michal Miške (Juraj Kubička), Michal Miške, Adrián Hlavatý (Samuel Jančo), Samuel Jančo (Ondrej Kubička) – Denis ŠIMO (Andrej TIBENSKÝ), Denis ŠIMO (Andrej TIBENSKÝ), Lukáš BAJNOCI (Denis ŠIMO), Peter BEDNÁRIK (Patrik FARKAŠ), Denis ŠIMO (Samuel MORVAY).

Vylúčenia: 1:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.