Pavlák zdolal Florpédo!

19.09.2016

Aj tak by sa dala začať reportáž zo súboja druhého kola Extraligy juniorov. Naši chalani sa včera predstavili v Spišskej Novej Vsi a prehrali 5:7, no neustrážili si jediného nebezpečného hráča domácich Mateja Pavláka, ktorý zavesil štyri góly a výraznou mierou sa postaral o plný bodový zisk Spišiakov!

Už predzápasová rozcvička naznačovala, že domáci tím Young Arrows už ani zďaleka nepripomína obávané družstvo z minulej sezóny. Dokazovala to ich prehra so Snipers 6:10, no hlavne pohľad na zostavu, ktorá je výrazne preriedená. Napriek tomu Spišiaci disponovali výraznou oporou – Matejom Pavlákom, ktorý po tomto súboji ohlásil prestup do FK ATU Košice. Proti Florpédu však toho stihol ešte veľa...

Skóre súboja otvoril hráč zápasu Pavlák už na začiatku tretej minúty. Naši chlapci o malú chvíľu kontrovali strelou z polovice ihriska, ktorú vyslal kapitán Jakub Žůrek – 1:1. Do vedenia sa Florpédo dostalo v trinástej minúte. Autorom presného zásahu bol Patrik Farkaš, ktorý skóroval z nariadeného trestného strieľania – 1:2. V ďalšom priebehu tretiny boli vylúčení naši hráči. Spišiaci trestali a najprv vyrovnali na 2:2 a po našom góle, ktorý dal Andrej Tibenský opäť ďalším gólom z presilovky vyrovnali skóre na 3:3.

Po streleckých hodoch sa druhá časť hry niesla v znamení faulov a následných vylúčení. Len veľmi málo času sa hralo 5 na 5. Góly prestali padať, no jeden predsa. Samozrejme, že do našej siete. V poradí tretí gól zo štyroch strelených strelili Spišiaci opäť z presilovky. Skóre 4:3 pre domácich za do konca už nezmenilo.

Záverečná tretina priniesla ďalších päť gólov. Domáci tím najprv zvyšoval na 5:3, no Florpédo znížilo z ďalšieho nariadeného samostatného nájazdu, ktorý premenil Matúš Balogh 5:4. Svoj strelecký repertoár ukázal a zároveň uzavrel spomínaný Pavlák, ktorý po prvom a treťom, strelil aj šiesty a siedmy gól svojho družstva. Sedem minút pred koncom znížil Radovan Martišovič na konečných 5:7. „Prehra bola úplne zbytočná. Chlapci si nedokázali postrážiť jediného nebezpečného hráča domácich, ktorý nás vlastne zdolal sám... Navyše sme boli maximálne nedisciplinovaní. Je neprípustné aby sme mali osem vylúčených hráčov, čo predstavuje šestnásť minút v oslabení a to je takmer celá jedna tretina! Nie som spokojný ani s našou útočnou hrou, ktorá postrádala kombinácie, skôr to boli individuálne pokusy. Navyše koncovka bola rovnako veľmi slabá. Súper nemal istého brankára, čo sme nevyužili, lebo sme si nechali zblokovať viac ako päťdesiat percent pokusov. Dúfam, že chlapci dostali poriadnu facku a že sa poučili,“ povedal tréner Florpéda Miroslav Hýlek.

Kapitán FbO Jakub Žůrek to videl nasledovne: „Dnes sme viac podporili nášho brankára v defenzívnej činnosti, no prišli zbytočné vylúčenia, ktoré nás zložili, čo sme neskôr nezvládli ani po psychickej stránke. Prehra nás samozrejme mrzí.“

Young Arrows Spišské Nová Ves – FbO FLORPÉDO BRATISLAVA 7:5 (3:3, 1:0, 3:2)

Góly a asistencie: Pavlák, Tropko (Bačovský), Pavlák (Balla), Olšavský (Bačovský), Tropko (Lengvarský), Pavlák, Pavlák (Hyroš) – Jakub ŽŮREK (Adam VARGA), Patrik FARKAŠ, Andrej TIBENSKÝ, Matúš BALOGH, Radovan MARTIŠOVIČ (Matúš BALOGH).

Vylúčenia: 5:8, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0.