V Koniarni sme ťahali za kratší koniec

19.09.2016

Úvodné kolo nového ročníka juniorskej Extraligy neprinieslo body našim chlapcom z Florpéda. V ružomberskej športovej hale Koniareň sme sa stretli s nováčikom Meteníkmi Likavka. Po dobrom výkone sa z víťazstva 9:3 napokon tešili domáci florbalisti.

Skóre zápasu sa po prvý raz menilo už na konci tretej minúty zásluhou domáceho hráča Maroša Buliaka. Do prvej prestávky si Likavka poistila skóre aj druhým gólom a to v ôsmej minúte. Naši chlapci nevyužili niekoľko šancí, ktoré končili strelou do súperových hráčov a ostatné pochytal gólman Jakub Hanes.

Nádejný výsledok vydržal Florpédu do 26. minúty. V nej zvýšila Likavka už na 3:0, no o desať minút neskôr náš tím vrátil do zápasu Andrej Tibenský – 1:3. Zverenci trénera Miroslava Hýleka však zbabrali záver tretiny a zbytočne dvakrát inkasovali, čím súperi ušli na rozdiel štyroch gólov.

V tretej časti hry sa s gólmi roztrhlo vrece. Žiaľ, do našej brány... Likavka dokázala skórovať štyri razy za sebou a vo vzduchu už visela desiatka. Naši hráči sa presadili až v samotnom závere, keď súperi vystriedali brankára a dali príležitosť Kristiánovi Chlepkovi. Na 2:9 znížil Andrej Ranto a tretí gól si strelili súperi sami. Konečných 9:3 pre domácich nepotešilo našu lavičku a ani trénera Miroslava Hýleka: „V súčasnosti sme sa všetci sústredili na krízovú situáciu na poste brankára, no ako sme sa presvedčili, nebol to až tak kritický post. Prehrali sme zaslúžene, no hlavne preto, že nemáme dobrú koncovku, chlapci nedodržiavajú taktické pokyny a sme absolútne nedôrazní vo vlastnom predbránkovom priestore. Prehra samozrejme mrzí, no ja verím, že sa postupne rozohráme a začneme strieľať góly. Káder máme v aktuálnej sezóne dostatočne široký.“

A ako videl tento súboj kapitán Florpéda Jakub Žůrek? „Našim najväčším problémom bolo nepremieňanie šancí, ktoré sme si vypracovali a rovnako sme nedostatočne pomáhali nášmu brankárovi, ktorý podal výborný výkon. To sú hlavné príčiny dnešnej prehry, čo musíme do budúcna vylepšiť.“

Meteníci Likavka – FbO FLORPÉDO BRATISLAVA 9:3 (2:0, 3:1, 4:2)

Góly a asistencie: Buliak (Trepáň), Bebjak (Trepáň), Bebjak, Klačko (Buliak), Trepáň, Dutka, Cagakinec (Littva), Kochlic, Trepáň (Bebjak) – Andrej TIBENSKÝ (Peter BEDNÁRIK), Andrej RANTO, Zelený – vlastný.

Vylúčenia: 2:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.