Dramatický záver Black nezvládlo...

30.04.2016

Aj kategória starších žiakov dnešnými zápasmi 18. kola bratislavskej ligy ukončila svoju tohtoročnú sezónu. Náš tím Florpédo Black odohral dôležitý súboj o predposledné miesto tabuľky proti družstvu VŠK FTVŠ Hurikán Sárka. Žiaľ, po dramatickom a vyrovnanom priebehu sme nezvládli záver a prehrali tesne 3:4...

Black dnes posilnili v útoku aj dvaja hráči z tímu White Roman Chovan a Jakub Madunický. Boli to však naši súperi, ktorí sa ujali vedenia. Po šikovnom nahodení lopty Norbertom Vassom si Hurikán strelil vlastný gól – 1:1. Chlapci si však nedali pozor a naši súperi sa ešte v priebehu prvej tretiny ujali po druhý raz vedenia.

Druhé dejstvo prinieslo jediný gól, ktorý strelilo Florpédo. Po skvelej spolupráci Madunický – Chovan vyrovnal Chovan – 2:2. Obrat v skóre si chlapci zabezpečili v presilovej hre v poslednej tretine a spoluprácu si posily z White tentoraz vymenili a presný zásah zaznamenal Madunický. V športe sa toho často krát udeje veľa. Zbytočné vylúčenie Vassa necelé štyri minúty pred koncom zápasu výrazne oslabilo naše úsilie uspieť. Oslabovku sme síce uhrali, no v záverečnej power play už chlapcom nestačili sily a inkasovali sme na 3:3. Po odvolaní nášho brankára súperi ešte otočili výsledok na konečných 4:3. „Išlo síce o to, aby náš tím Black neskončil v sezóne na poslednom mieste, no je to šport, ktorý prináša zvraty a nečakané situácie. My sme v závere spravili netaktický faul a pri súperovej hre bez brankára sa chlapci nesprávali štandardne ako pri hre v oslabení na čo doplatili vyrovnávajúcim gólom. Keďže následná remíza nám na predbehnutie suseda v tabuľke nestačila, skúsili sme vabank my. Súper to využil prakticky okamžite na strelenie víťazného gólu a nám nezostáva nič iné, než im zablahoželať k víťazstvu,“ povedal tréner Miroslav Hýlek.

O necelé dve hodinky po tomto zápase sa však v športovej hale Elán udiala oveľa slávnostnejšia udalosť. Družstvo Florpéda White si prevzalo bronzové medaily za tretie miesto v tohtoročnej sezóne. Blahoželáme!