Opäť sme potrápili lídra súťaže

17.04.2016

Bratislavská liga starších žiakov mala dnes na programe súboje 16. kola, ktoré organizoval náš klub v športovej hale Elán. Úvodný súboj obstarali naše družstvá Black proti White. Skúsenejší chlapci z White vyhrali 15:0 a sústredili sa na zápas proti lídrovi súťaže Tsunami Záhorskú Bystricu.

Poďme však po poriadku. Prvý súboj medzi našimi tímami mal jasného favorita, čo sa postupne prejavilo aj na skóre. Zápas bol napokon v štrnástej minúte predčasne ukončený pre prílišnú prevahu družstva White. Štyri góly strelil Roman Chovan, tri presné zásahy zaznamenal Samuel Uhliarik a po dva góly strelili Jakub Madunický, Daniel Hurinský, Eric Kleskeň a David Haramia.

Najzaujímavejší súboj sa chystal medzi našim White a družstvom na prvom mieste tabuľky Tsunami Záhorskou Bystricou, ktorá doteraz neprehrala ani jediný zápas. Na rozčarovanie všetkých zúčastnených neprišli nominovaní rozhodcovia a zápas sa tak začal s dvadsať minútovým oneskorením. Ako domáci organizátori sme všemožne telefonovali a zháňali rozhodcu, ktorého sa napokon podarilo zohnať. Situáciu zachránil Erik Roba, ktorému sa chceme touto cestou poďakovať. „Rozhodcovi samozrejme ďakujeme, no je priam zarážajúce, že ani po skončení sezóny nie sú v Bratislave rozhodcovia. Mrzí ma, že kluby musia platiť všetky poplatky, sú trestané za svoje chyby a prehrešky a napokon keď očakávajú samozrejmý servis od zväzu, tak im neprídu ani rozhodcovia... Ešte sme pod hrozbou, že ak sa so súperom nedohodneme, budeme oba kluby pykať kontumáciou a pokutou, čo je do neba volajúca hlúposť a drzosť! Mám toho plné zuby a pýtam sa dokedy budú vo funkciách rôznych komisií ľudia, ktorí nepohnú ani prstom,“ povedal nahnevaný tréner Florpéda Miroslav Hýlek. Vráťme sa však k florbalu, ktorý sa napokon odohral. Rozumnou a taktickou hrou sme našim súperom nedovolili nátlakovú hru a v šiestej minúte sme udreli z protiútoku, keď sa presadil Roman Chovan. O dve minúty bolo vyrovnané, no do konca prvej tretiny zvýšil na 2:1 Jakub Madunický.

V druhej časti hry padol jediný gól a to žiaľ, do našej siete. Hostia pridali v úvode tretej tretiny aj tretí presný zásah a razom bolo skóre 2:3 pre Tsunami. Florpédo sa nevzdalo a bol to opäť Roman Chovan, ktorý dôraznou hrou v predbránkovom priestore vyrovnal na 3:3. Szmpatické bolo, že chalani nechceli hrať na remízu, no pozabudli na obranu a inkasovali štvrtý gól necelé štyri minúty pred koncom. Keď sme sa chceli nadýchnuť k záverečnému tlaku po oddychovom čase, obrancovia si nerozumeli a po strate lopty Tsunami rozhodlo – 3:5. „Zápas to bol dobrý a som veľmi rád, že naši súperi museli tuho bojovať o body až do poslednej minúty. Škoda, že sme im darovali dva góly po hrubých individuálnych chybách, ktoré by sa nemali stávať a tie skúsení hráči Tsunami využili na strelenie rozhodujúcich gólov,“ skonštatoval tréner Hýlek.

V poslednom zápase si zahrali chlapci z Black proti bratislavskému Snipersu. Black mali naozaj dnes čierny deň a ani v tomto súboji nielen že nestrelili žiaden gól, no rovnako prehrali 0:15 a zápas sa skončil znovu už v druhej tretine.

Už o týždeň v nedeľu odohrajú White svoj posledný duel sezóny a to opäť v športovej hale Elán. Čaká ich od 14.00 hod Snipers Bratislava. Odvetný súboj s rovnakým súperom si zahrajú aj naši Black od 16.30 hod.