Remíza, ktorá sa rovná prehre...

16.04.2016

Bratislavská súťaž dorastencov mala dnes na programe zápasy 15. kola. Hráči Florpéda sa predstavili v hale na Junáckej proti VŠK FTVŠ Hurikán. Konečnou remízou 2:2 sa chlapci definitívne zbavili možnosti získať bronzové medaily...

Už samotná rozcvička pred zápasom nebola ideálna. Domáci nás uviedli do omylu, že sa bude posúvať začiatok zápasu, kvôli šermu, ktorý sa konal v hale pred našim súbojom. Vzduch bol tak hnusne vydýchaný, že sa dal krájať a navyše úvodný vstup do zápasu našich chlapcov bol katastrofálny... Navyše Hurikán prišiel na zápas v počte siedmich hráčov a s jedným brankárom a tak ich cieľ bol jednoznačný. Betónovať, kaziť a kúskovať hru a hrať na brejkové situácie, čo sa im pod vedením skúseného reprezentačného trénera Jána Purca dokonale podarilo. Naši chlapci sa presvedčili, že tvoriť hru a hrať „do plných“ je oveľa náročnejšie, než hrať otvorenú partiu so súperom, ktorý chce hrať aj dopredu. Úvodný gól strelilo Florpédo a to v šestnástej minúte zásluhou Milana Kotríka, ktorému hráči Hurikánu šancu doslova ponúkli.

Statický, ustráchaný a bezmocný výkon Florpéda pokračoval aj v druhej tretine, ktorú sme prehrali 1:2. Na 1:1 vyrovnal z rýchleho brejku domáci Peter Školník a skóre otočil necelé dve minúty pred prestávkou Jakub Lupták. Naši chlapci stihli minútu pred koncom vyrovnať na 2:2. Autorom gólu bol Denis Šimo po prihrávke Andreja Tibenského.

Obraz hry sa nezmenil ani v poslednej tretine. Florpédo obliehalo bránku súpera, no takmer vôbec neohrozovalo bránku Hurikánu. Súperi úspešne blokovali streľbu a vytláčali hru do rohov a k mantinelom. Zápas sa nakoniec skončil remízou 2:2, čo pre náš tím znamená, že už aj v prípade výhry nad Modrou v poslednom kole sa na tretie miesto pred Gajary už nedostaneme. Tak ako v predchádzajúcej sezóne nám bude patriť konečné štvrté miesto. „Tréner stojí za svojimi hráčmi aj v prípade neúspechu, no povedzme si na rovinu, dnes chlapci podcenili takmer všetko, čo sa podceniť dalo. Mysleli na bronzové medaily a skôr na to, či Gajary prehrajú zvyšné dva zápasy a zabudli na podstatnú vec, že naši súperi sa sami neporazia... Aj napriek tejto poučnej facke si myslím, že sme počas celej sezóny spravili kus dobrej práce a máme na čom stavať do budúcnosti. Ak sa kolektív udrží spolu a chlapci sa nedajú zlákať všelijakými ponukami, naša sila v budúcnosti ešte porastie,“ zhodnotil tréner Florpéda Miroslav Hýlek.

Posledný súboj sezóny odohrajú naši dorastenci v sobotu 23. apríla v športovej hale Elán od 13.20 hod proti FBC BlueBerries Modra.