White pokračuje na víťaznej vlne!

10.04.2016

V bratislavskej lige starších žiakov sa dnes chlapci White predstavili v Modre. Našim súperom boli Tsunami Bratislava. Dramatický a vyrovnaný súboj napokon naši chlapci zvládli a dotiahli ho do konečného víťazstva 4:2.

Florpédo White začalo zápas veľmi vlažne a opatrne, čo nášmu súperovi vyhovovalo a postupne sa čoraz viac osmeľoval k nebezpečným strelám zo strednej vzdialenosti. Jedna z nich si napokon našla cestu za chrbát inak dobre chytajúceho Juraja Nittnausa a to necelé dve minúty pred koncom úvodnej tretiny.

Po prestávke sa naši chalani do súpera zahrýzli, čo viedlo už v druhej minúte k vyrovnaniu zásluhou Romana Chovana. O necelú minútu sme po faule dostali príležitosť samostatného nájazdu, ktorý Chovan s prehľadom premenil a bolo 2:1. Do konca druhej tretiny sa už skóre nezmenilo.

Aj v úvode záverečnej časti hry sa nám podarilo na Tsunami vyletieť, z čoho vyplynul faul a druhá možnosť samostatného nájazdu. K loptičke sa tentoraz postavil kapitán Daniel Hurinský, ktorý rovnako nezaváhal – 3:1. Tsunami sa nevzdávalo a o malú chvíľu znížil znovu Jakub Vitek na 3:2. Dramatické situácie sa striedali na oboch stranách, no ani jedno z družstiev nedokázalo streliť gól. Prišla však posledná minúta a s ňou odvolanie brankára hostí. Strata lopty po faule na nášho Chovana, znamenala trestný úder, ktorý do prázdnej brány rutinérsky zavesil sám faulovaný Roman Chovan a uzavrel tak výsledok na konečných 4:2 pre Florpédo White. „Dnes to nebolo z našej strany ideálne. Musíme sa popasovať s úlohou favorita, na čo nie sú moji zverenci zvyknutí. Vyhrali sme už jedenásť zápasov z trinástich a tak nečudo, že sú na nás súperi pripravení a čakajú, čo vyprodukujeme. Treba však povedať, že prvá päťka mala dnes v nohách včerajší náročný zápas, ktorý chlapci odohrali výborným spôsobom za dorastencov a tak im dnes trochu chýbali sily. Zvládli sme to a ja som na nich pyšný,“ povedal tréner FbO White Miroslav Hýlek.

O týždeň v nedeľu 17. apríla organizujeme domáce kolo tejto súťaže a čaká nás v poradí druhé derby medzi Florpédo White a Florpédo Black. Okrem toho aj súboj so suverénnym lídrom tabuľky Tsunami Záhorská Bystrica.