Tsunami stratilo prvý bod, hádajte s kým?

09.04.2016

V štrnástom kole bratislavskej súťaže dorastencov privítali naši chlapci dnes Tsunami Záhorskú Bystricu. V náročnom a nervy drásajúcom súboji sme dokázali lídrovi ligy uchmatnúť prvý bod po remíze 3:3. Tsunami totiž v doterajších desiatich odohratých zápasoch nestratilo ani bod.

Od úvodného buly chalani z Florpéda zodpovedne pristúpili k taktickým pokynom a tak úspešne čelili a narúšali rozohrávku súpera. Tsunami malo síce dlhšie loptičku na svojich hokejkách, no nepäšťali sme ich do vyložených gólových príležitostí. Čo prešlo pochytal skvelo chytajúci Timotej Dinka. Pätnásta minúta potešila domácich fanúšikov. Pred bránkou sa dôrazne presadil Matúš Balogh a otvoril skóre zápasu.

V druhej tretine nás Tsunami zaskočilo rýchlym gólom a to už v druhej minúte zásluhou kapitána Matyáša Nemca a bolo vyrovnané – 1:1. Ten istý hráč sa presadil aj o šesť minút neskôr a naklonil misku váh na stranu hostí – 1:2. V polovici zápasu sme dostali príležitosť štvorminútovej presilovky, no nič z nej chlapci nevyťažili. Necelé dve minúty pred druhou sirénou potiahol útok obranca a kapitán Andrej Tibenský a poslal nezištnú nahrávku Baloghový, ktorý z krídelného priestoru zavesil a bolo 2:2.

V záverečnej časti hry sme hrali osem minút v oslabení. Komentovať tieto trestné minúty je zbytočné. Tsunami sa dostalo do vedenia hneď z prvej presilovky a to v piatej minúte. Za tesného skóre 2:3 si rozhodcovia mohli odpustiť vylúčenie za vysokú hokejku Branislava Jančoviča, pričom nikoho nezranil ani nič podobné... Naopak nášmu Samuelovi Slávikovi rozbili ústa rukou a ruka súpera vystrelila do tváre nášho hráča vedome a nič sa nedialo... Najlepšou obranou a odpoveďou je útok. Správne nasrdený tím Florpéda udrel v čase keď sme hrali chvíľku 5 na 5. Andrej Danko vyrovnal na 3:3. Posledné vylúčenie sme už prežili bez inkasovaného gólu a výraznou mierou sa o to postaral náš brankár Timo Dinka. „Keď si spomeniem na vzájomný zápas v Stupave, ktorý sme v decembri prehrali 1:13, tak dnes smekám klobúk pred poctivou hrou a obetavosťou svojich zverencov. Stále sa ukazuje, že sme všetci urobili neskutočný kus práce. Dúfam, že je dosiahnutý výsledok dostatočnou motiváciou pre všetkých, aj tých, ktorí sa dnes do hry nedostali. K verdiktom rozhodcov sa nechcem vyjadrovať, pretože si myslím, že niektoré ich rozhodnutia neboli v súlade s pravidlami. Som ale veľmi rád, že hrá každý súper proti nám na dvesto percent, pretože my nepoznáme ľahký zápas a tým nás poctivo pripravujú a my sa tak zlepšujeme, za čo im samozrejme ďakujeme,“ zhodnotil tréner FbO Florpédo Bratislava Miroslav Hýlek.

Najbližší zápas čaká našich dorastencov o týždeň v sobotu 16. apríla. Florpédo sa v Dome športu na Junáckej ulici od 17.55 hod stretne proti VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava.