Víťazná odplata chutila sladko!

03.04.2016

Ani v dnešnom dohrávanom stretnutí ôsmeho kola bratislavskej ligy dorastencov naši chlapci nezaváhali. Hrali sme odvetu proti TJ Sokol Gajary. S týmto družstvom sme v Malackách len pred nedávnom prehrali 3:7, no za naše farby nehrali takmer všetci dorastenci a k tomu ešte prinajmenšom „zvláštne“ verdikty jednej rozhodkyne nepriaznivo ovplyvnili výsledok. Dnes to bolo úplne inak a Florpédo ukázalo svoju silu. Vyhrali sme 7:1!

Úvodná tretina bola tak ako včera opatrná. Chlapci z Florpéda si dávali pozor na jediného hráča súpera, kapitána Dávida Gondeka, ktorého sme neskôr vymazali z hry a dopomohli tomu aj skvelé zákroky nášho brankára Timoteja Dinku. Na prvý gól sa čakalo do dvanástej minúty a jeho autorom bol po strele z diaľky k pravej žŕdke Andrej Danko. Zbytočné vylúčenie v závere prvej tretiny Gajary potrestali gólom do šatne.

Aj druhá tretina sa do polovice zápasu niesla v pozičnom bránení hostí, čakajúc na naše chyby, no bol to náš mladý talent Roman Chovan, ktorého tréneri zaradili do zápasu a práve on naklonil misku váh na našu stranu – 2:1. O pol minúty zvýšil Denis Šimo na 3:1 a bolo jasné, že ak budú hostia chcieť niečo spraviť s nepriaznivým výsledkom, budú musieť hrať aktívnejšie. To sa potvrdilo až v závere druhej časti, čo naši chlapci využili na strelenie dvoch gólov. Ich autormi boli Martin Fitoš a opäť Roman Chovan.

Rozbehnuté Florpédo potvrdilo dobrú hru ešte dvomi presnými zásahmi aj v tretej tretine. Andrej Danko zvyšoval na 6:1 a po ňom zavesil aj Matúš Balogh. Tréneri tak dali príležitosť trom päťkám a zápas už celý tím dotiahol do víťazného konca. „Pripravili sme sa na našich súperov, pretože sme vedeli, že ak budeme v plnej sile a postrážime si jediného ich hráča Gondeka, ktorý tvorí hru celého družstva, nemôžeme prehrať. To sa aj potvrdilo aj keď s pomalším rozbehom. Chlapci cítili nespravodlivosť v predchádzajúcom vzájomnom zápase a tak boli dostatočne dnes všetci nabudení. Smelo však môžem konštatovať, že tento tím postupne rastie. Florpédo má skvelých hráčov a pred sebou dobrú budúcnosť. Verím, že sa všetci v našom klube udržia a spoločne to od žiakov potiahnu až do mužov. To bude potom paráda, na ktorú sa tešíme všetci,“ povedal tréner Miroslav Hýlek.

Najbližší zápas hrajú naši dorastenci už v sobotu 9. apríla od 13.20 hod a to doma v športovej hale Elán, proti lídrovi tabuľky Tsunami Záhorská Bystrica. Naši najbližší súperi v doterajšom priebehu súťaže nestratili ani jeden bod a svojich súperov valcujú jedna radosť...