Lido s dvojcifernou nakladačkou

02.04.2016

Bratislavská liga dorastencov mala dnes na programe zápasy trinásteho kola. Naši chlapci sa predstavili v Mlynskej doline proti domácemu ŠK Lido. Po opatrnom a rozpačitom úvode sa Florpédo napokon rozbehlo a svojho súpera sme prevalcovali v pomere 12:2!

Prvá tretina nebola oku lahodiaca. Chýbali gólové príležitosti, športové vzrušenie a samotné góly. Počas prvej prestávky vysvetlil tréner Miroslav Hýlek svojim zverencom, čo majú zmeniť a podarilo sa. Úvodný presný zásah našich zaznamenal Matúš Balogh a o ďalších dvadsaťštyri sekúnd Andrej Danko zvyšoval na 2:0. V siedmej minúte druhej časti hry trafil opäť do čierneho Balogh 3:0. O malú chvíľu sa Lido nadýchlo a znížilo na 1:3. Rozbehnutá prvá päťka našich sa však nenechala zaskočiť a do konca druhej tretiny chlapci skórovali ešte trikrát. Autormi gólov boli Balogh, Danko a Tibenský.

Na začiatku záverečnej časti hry chalani zaváhali a inkasovali druhý gól. Po ňom sa však dobre fungujúci „stroj“ opäť rozbehol tak ako sa patrí. Florpédo zaznamenalo ďalších šesť gólov v rade za sebou a ich autormi boli Matěj Černý 2x, Andrej Ranto, Matúš Balogh, Roman Chovan a Martin Fitoš. Na konečné skóre 12:2 v prospech Florpéda sa dobre pozeralo aj trénerovi Miroslavovi Hýlekovi: „Chlapci si na začiatku mysleli, že sa Lido zdolá samo. Takto to však nefunguje. Prijali sme statickú taktiku na spôsob „uspávania hadov,“ od našich súperov a tak bolo viac ako potrebné prebudiť chalanov k životu. Keď vnútili súperom svoju hru, boli aktívnejší a vytvárali si strelecké pozície, prejavilo sa to postupne aj na výsledku. Ďakujem im za predvedenú hru a teším sa na zajtrajší súboj s Gajarmi.“