Príde Lido o Extraligu?

27.03.2016

Posledným piatym súbojom uzavreli dnes barážové zápolenia o extraligovú príslušnosť naši juniori. V športovej hale Mladosť sme privítali v bratislavskom derby ŠK Lido. Našim chlapcom už v tomto súboji nešlo o nič, no hostia hrali o holú existenciu.

Po slabšom úvode Florpédo zabojovalo a zo skóre 0:3 sme to dotiahli do konečnej remízy 4:4, ktorá môže vyradiť Lido z Extraligy juniorov pre nasledujúcu sezónu. Poďme však po poriadku. Florpédo nastúpilo na zápas bez chýbajúcich Balogha, Tomášika, Benka, Bednárika, Vargu, Ranta, Slávika, Padušňáka a Jančoviča. Bez ôsmich hráčov a jedného brankára sa trénerom ťažko skladala zostava. Príležitosť dostali od začiatku všetci zúčastnení hráči, no akosi im to spolu neklapalo. Lido sa ujalo vedenia v dvanástej minúte. Záver prvej časti hry však naši chlapci poriadne zbabrali. V rozpätí siedmich sekúnd inkasovali v poslednej minúte dva góly a bolo 0:3.

Trénerov tento stav nenechal chladnými a zúžili zostavu na dve päťky a v bráne vystriedal Jakuba Kelecsényiho skúsenejší Timotej Dinka. Súhra skúsenejších hráčov sa ihneď prejavila a v druhej minúte druhej tretiny znížil na 1:3 Andrej Danko. Prišiel však ďalší trest zo strany hostí a nepovšimnutý Peter Šimon zvýšil na 1:4 pre hostí. „Florpeďáci“ zabojovali a do začiatku druhej prestávky znížil na 2:4 Patrik Farkaš.

Aj v poslednej časti hry pokračovali naši chalani vo zvýšenom nasadení, čo prinieslo ovocie. Na 3:4 znížil Richard Nemčovič. Keď už sa zdalo, že pôjdeme do hry bez brankára, vystrelil po zemi k tyčke Lukáš Bajnóci a dobre chytajúcemu Petrovi Juklovi prenikla lopta do bránky. Súper sa neodvážil na hru bez brankára a tak len remizoval s nami 4:4, čo pre Lido v prípade večerného víťazstva Topoľčian nad Sereďou, znamená zostup z Extraligy do regionálnej súťaže. „Zámer, dať príležitosť nováčikom, nám celkom dnes nevyšiel. Odohrali prvú tretinu, no do ďalšieho priebehu zápasu sme ich už nezaradili... Zúžená zostava skúsenejších hráčov zabrala na plné obrátky a takmer dotiahla súboj do víťazstva. Som rád, že sa naši zverenci presvedčili, že dokážu zabojovať aj keď im chýba veľa spoluhráčov. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon a na druhej strane ma mrzí, ak ďalší bratislavský tím bude chýbať na mape Extraligy juniorov. Večer sa o tom bude rozhodovať v Topoľčanoch,“ povedal tréner FbO Florpédo Bratislava Miroslav Hýlek.

Týmto zápasom sa juniorom definitívne skončila náročná súťažná sezóna. Liga dorastencov a starších žiakov však ešte pokračuje.