Sériu víťazstiev ukončili v desiatom súboji

23.03.2016

Starší žiaci odohrali počas víkendu celkom tri zápasy bratislavskej súťaže. White ťahalo sériu deviatich víťazstiev v rade za sebou, no v tom desiatom sme kapitulovali. Nad naše sily bol bratislavský rival Snipers, ktorý zaslúžene zvíťazil 9:4...

Už po necelej pol minútke chlapci inkasovali a mali zo súpera zbytočný rešpekt. Po druhom góle hostí znížil Jakub Madunický na 1:2, no Snipers si išiel ďalej svoje a skóre úvodnej časti hry sa zastavilo na čísle 1:4. Úvod druhej tretiny patril našim a Roman Chovan znižoval na 2:4. Prišla však „hluchá“ štvorminútovka Florpéda, počas ktorej Snipers trafili do čierneho štyrikrát. Po druhej tretine bolo hrozivých 2:8.

Tréner Miroslav Hýlek spravil malé korektúry v zostave a do bránky išiel Juraj Nittnaus, ktorý vystriedal o dva roky mladšieho Samuela Pieružeka. Daniel Hurinský znížil na 3:8 a po jednom góle hostí uzavrel skóre Roman Chovan z trestného strieľania na konečných 4:9. „Počas prvých dvoch častí hry som mal na ihrisku dva rôzne tímy. Jedna päťka veľmi chcela a bola premotivovaná a nehrala to, na čom sme sa dohodli. Druhá päťka mala príliš veľký rešpekt a rovnako nedodržiavali chlapci, čo sme si dohodli. Nečudo, že kvalitný súper využil naše zaváhania a potrestal ich. Verím, že chlapci sa z tejto prehry poučili,“ zhodnotil tréner Florpéda Miroslav Hýlek.

Po White nastúpili na svoj zápas Black. Hostili sme Tsunami Bratislava. Po celkom slušných dvoch tretinách chlapci nezvládli tretiu a celkovo prehrali 0:13. Je potrebné napísať, že na zápas nastúpili len v počte siedmich hráčov. „Mrzí ma, že prišlo na zápas tak málo chalanov, hoci ich máme na súpiske takmer dvadsať. Napriek tomu chcem pochváliť tých, ktorí prišli bojovať. Dve tretiny sa snažili, no postupne im dochádzali sily,“ povedal tréner Martin Madunický.

Štvrtý súboj dňa zaobstarali opäť White a stretli sa proti FBC BlueBerries Modra. Súperi nám chceli odplatiť kontumačnú prehru 0:5 z minulého týždňa a dlho sa im veru aj darilo držať s nami krok. Po dvoch tretinách bolo všetko otvorené a na svetelnej tabuli svietilo skóre 2:2. Po čistení žalúdkov naši chalani zabrali v poslednej tretine a napokon ju vyhrali 4:1 a celkovo 6:3. „Modra má dobrý tím. Sú v ňom šikovní hráči a veru dali nám zabrať. V tomto súboji rozhodlo, že sme dokázali streliť až tri góly z presiloviek, ktorých nám súperi ponúkli až päť,“ povedal tréner Miroslav Hýlek.

Najbližšie zápasy čakajú na naše žiacke družstvá až po Veľkonočných sviatkoch. V stredu 30. marca odohrá počas tréningu od 15.15 hod zápas Black proti VŠK FTVŠ Hurikán Gepards. Najbližší súboj odohrá White v nedeľu 10. apríla v Modre proti Tsunami Bratislava.