Sereď odišla z Modry s nakladačkou

13.03.2016

V druhom súboji baráže sa dnes naši juniori predstavili v Modre, kde sme privítali ICE Players Sereď. Po vynikajúcom výkone a hlavne dobrej streleckej efektivite naši súperi odchádzali s debaklom. Florpédo vyhralo jednoznačne 14:4!

Prvá tretina ako z partesu. Už po necelej pol minúte otvoril skóre Matúš Balogh. Prvá útočná formácia zložená z dorastencov pokračovala v bombardácií súpera a po strelách Andreja Danka a opäť Matúša Balogha bolo v šiestej minúte už 3:0. Do konca úvodnej časti hry sa naši chalani presadili ešte dvakrát.

Tréneri nabádali svojich zverencov aby nepoľavili a pokračovali v aktívnej hre. Prvých päť minút to aj chalanom sypalo ďalej a po presných zásahoch Adama Vargu a Matúša Balogha bolo 7:0. Prišlo však krátke uspokojenie a počas dvoch minút Sereď znížila na 7:2... Po výplachu žalúdkov stihlo Florpédo do prestávky upraviť skóre zásluhou Rada Martišoviča na 8:2.

Do tretej tretiny nastúpili už takmer všetci hráči, ktorí sa zúčastnili zápasu a Florpédu to sypalo ďalej. Súperi aj v tejto časti hry dokázali streliť dva góly, no FbO „zavesilo“ šesť kúskov. „Bol som si pozrieť Sereď v zápase, keď hrali počas týždňa predohrávku s Trenčínom, čo nám pomohlo určiť vhodnú taktiku proti rozohrávke súpera. Nedali sme im prakticky žiadnu šancu rozvinúť postupné založenie útoku a tak sa museli spoliehať na náhodu a nastreľované lopty na našu polovicu. Navyše ma teší strelecká efektivita tímu, no treba priznať, že dnes brankár Serede Marek Holub nebol oporou svojho tímu. Ideme od zápasu k zápasu a najbližšie nás čakajú Topoľčany a Trenčín. Baráž je vzácne vyrovnaná a my potrebujeme budúci víkend získať body. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon a spolu s nimi verím, že Extraligu zachránime,“ povedal tréner FbO Florpédo Miroslav Hýlek.