Proti Likavke sme neuspeli...

12.03.2016

Juniori dnes odohrali úvodný zápas baráže o účasť v Extralige v Mútnom. Našim súperom boli Meteníci Likavka. Žiaľ, po zbabranej prvej a tretej tretine Florpédo prehralo 4:6...

Chlapci si neustrážili úvod zápasu. Po odohratí prvej minúty prišiel otvárací gól z hokejky domáceho Juraja Martona. Ten zavesil aj druhý presný zásah a to už vo štvrtej minúte a bolo 2:0 pre Likavku. Neskôr sa ukázalo, že strelec prvých dvoch gólov bol jediným hráčom, ktorý zariadil výhru domácich. Dokázal totiž streliť celkom štyri góly a na zvyšné dva nahral...

Do druhej časti hry nastúpil náš tím s upravenou zostavou. Druhá päťka bola zložená čisto z kategórie dorastencov a zabrala. Prvý gól FbO dal Denis Šimo, ktorý znížil na 2:1. Opäť sa však chlapci nevyvarovali chýb. Jednu z nich prakticky hneď využil opäť Marton – 3:1. Po viac ako minúte skóroval Peter Bednárik a opäť nás vrátil do hry – 3:2. Len dvadsaťtri sekúnd stačilo domácim, aby opäť utiekli na rozdiel dvoch gólov. Do polovice zápasu sa dokázali presadiť Matúš Balogh s Adamom Vargom a skóre bolo vyrovnané – 4:4. Vo zvyšku tretiny sme Likavku zatlačili, no nedokázali sme premeniť gólové príležitosti. Varga mal dokonca možnosť samostatného nájazdu, ktorý nepremenil a ani následná presilovka nebola dotiahnutá do úspešného konca. Chalani nastrelili v zápase štyri žŕdky a súper dve, no na žŕdky sa nehrá.

Do poslednej tretiny išlo Florpédo odhodlané rozhodnúť o svojom víťazstve. Dlho sa skóre nemenilo, no necelých sedem minút pred koncom si naši hráči nepostrážili štandardnú situáciu a z nej inkasovali samozrejme od Martona – 5:4. V závere to už bol vabank. Dostali sme možnosť hrať presilovú hru, odvolali sme brankára, no vyrovnanie neprišlo a navyše sme inkasovali šiesty gól a prehrali 4:6.

Milan Javorka – tréner Meteníci Likavka: „V zápase sme mali trochu viac šťastia, no mal vyrovnaný priebeh. Z víťazstvom môžem vysloviť spokojnosť. Termín baráže nám veľmi nevyhovuje, pretože množstvo hráčov má maturitné skúšky a venujú sa svojim povinnostiam, čiže náš káder bol dnes polovičný.“

Miroslav Hýlek – tréner FbO Florpédo Bratislava: „Dnešný súper v tomto zložení bol zdolateľný. Mrzí nás zbabraný úvod zápasu, no hlavne individuálne chyby, po ktorých padla väčšina gólov do našej brány. Chlapcom chýba určitá sústredenosť po góle, ktorý strelíme, pretože často hneď úplne zbytočne inkasujeme. Nepostrážili sme si strelecky disponovaného Juraja Martona, ktorý dal štyri góly a na dva nahral, čo by sa nemalo stávať. Ideme ďalej, stále je všetko otvorené.“

Už zajtra privítame v Modre od 18.00 hod ICE Players Sereď.