Víťazná séria starších žiakov pokračuje!

06.03.2016

Bratislavská súťaž starších žiakov mala dnes na programe zápasy dvanásteho kola. Naši chlapci z tímu White cestovali do Stupavy, kde si zmerali sily proti VŠK FTVŠ Hurikán Sárka. Po dobrom výkone hlavne v prvej polovici zápasu Florpédo dokázalo s prehľadom zvíťaziť v pomere 8:0.

Tréner Miroslav Hýlek už pred rozcvičkou dôrazne upozorňoval svojich zverencov aby svojho súpera v žiadnom prípade nepodcenili. Rovnako chlapcom pripomenul výsledok predchádzajúceho vzájomného súboja, ktorý sme vyhrali len tesne 3:2. Predstavy zodpovedného výkonu začali White napĺňať už od tretej minúty. Úvodný gól strelil David Haramia. Deviata minúta priniesla druhý gól v sieti Hurikánu, ktorý strelil Eric Kleskeň. To však nebolo všetko. Už o necelú minútu trafil presne Filip Šíma a po ňom aj Roman Chovan. Gólostroj prvej tretiny uzavrel Samuel Uhliarik – 5:0.

Druhé dejstvo prinieslo tri presné zásahy Florpéda. Všetky však padli do polovice zápasu. Dva góly strelil Jakub Madunický a tretí pridal Roman Chovan. Od tohto momentu až do konca súboja sa naši strelci už nedokázali presadiť. Za stavu 7:0 vystriedal v bránke Samuela Pieružeka Juraj Nittnaus, ktorý zaznamenal v tíme White svoju zápasovú premiéru počas ktorej neinkasoval žiaden gól. „Chlapci splnili základnú úlohu a dokázali zvíťaziť. Zápasu sa zúčastnilo štrnásť hráčov vrátane dvoch brankárov a všetci si zahrali, čo bolo cieľom dnešného súboja. Teší ma, že sa strelecky presadila široká škála hráčov, polovica tímu, čo vytvára dobrý predpoklad pre budúcnosť. Niektorí mali v nohách včerajší duel v súťaži dorastencov, čo sa prejavilo nižšou streleckou efektivitou v druhej polovici zápasu. Napriek tomu sa spolu s nimi teším z ďalšieho víťazstva,“ povedal tréner FbO Florpédo Miroslav Hýlek.

Súťaž naberá na obrátkach a starší žiaci majú ďalšie zápolenia pred sebou už budúci víkend. V nedeľu 13. marca cestujú družstvá Black a White do Modry. Black odohrajú dva súboje a to proti VŠK FTVŠ Hurikán Gepards a proti domácej Modre. White bude hrať jeden zápas a to tiež proti domácemu FBC BlueBerries Modra.