Ďalšie zbytočné prehry žien

30.10.2014

Ženský tím odohral ďalšie dva zápasy prvej ligy v Partizánskom. Prvým súperom nám boli práve domáce hráčky. „Torpeďáčky“ mali opäť dobrý vstup do súboja a v úvodnej minúte sa ujali vedenia gólom Manuely Gallovej. S pribúdajúcimi minútami však súperky vyrovnali hru čo sa prejavilo aj na skóre. Partizánske otočilo na 2:1.

V druhej tretine inkasovali na začiatku naše dievčatá, no za krátky čas znížila Dáša Kalmárová na 2:3. Do konca tretiny baby ešte jeden gól inkasovali.

Aj v záverečnej tretine nezachytili Bratislavčanky začiatok a dostali gól na 2:5. V ďalšom priebehu sa hra presúvala zo strany na stranu, no Florpédo svoje šance už na gól nedokázalo premeniť. Práve naopak inkasovali sme konečný šiesty gól a prehrali zápas 2:6... „Mrzí nás tento prehratý súboj. Dievčatá mali na viac, len nezvládli niekoľko brejkových situácií. Stále sa trápime v obrannej činnosti a rovnako máme problém streliť gól aj z vyložených pozícií,“ zhodnotil tréner Miroslav Hýlek.

Stretnutie proti víťazovi minulého ročníka Kysuckému Novému Mestu malo byť náročnejšie. Paradoxne sa zápas vyvíjal vyrovnane viac ako polovicu zápasu. Úvodnú tretinu síce naše dievčatá prehrali 0:1, no hneď na začiatku druhej tretiny vyrovnali zásluhou Terézie Čeligovej, ktorej nahrávala brankárka Martina Matejíková. Hojdačka sa konala do výšky skóre 3:3. Dovtedy sme sa vždy na súpera dotiahli. Potom súperky definitívne odskočili a Florpédo už skóre nedokázalo dotiahnuť. Prehru 4:7 prikrášlila hetrikom Čeligová a k nej sa jedným presným zásahom pridala Dáša Kalmárová. „Znovu sme inkasovali lacné góly. O výsledku rozhodli presilovky, ktoré mali súperky štyri a strelili z nich dva góly. Boli sme nedisciplinovaní za čo sme zaplatili,“ povedal tréner Hýlek.