Prvé oficiálne body majú ženy v „suchu“

20.10.2014

Ženský tím sa v prvej lige predstavil v Bratislave, kde odohral dva zápasy. V tom úvodnom išlo o prvé body v novej sezóne. Ani náš súper 1. SC Malacky nemal na svojom konte ani bod a tak sme si nepripúšťali skutočnosť, že po tomto zápase zostaneme ako jediný tím ligy bez bodu. Takmer celý zápas hrali Florpeďáčky do zónovej obrany súpera. Jeden z brejkov využili Malacky na strelenie úvodného gólu v desiatej minúte. Za 22 sekúnd odpovedala naša Simona Smeliková vyrovnávajúcim gólom.

V druhej tretine začalo padať viac gólov. Najskôr sme Malackám utiekli na rozdiel dvoch gólov presnými zásahmi Terézie Čeligovej a Manuely Gallovej. Na 2:3 znížila Pikálková ale prakticky okamžite skórovala Smeliková. Záhoráčky do konca druhej časti ešte znížili na 3:4.

Keď v úvode tretej tretiny vyrovnala Pikálková na 4:4, trvalo dievčatám viac ako šesť minút než sa z toho dostali. Zodpovednosť do vlastných rúk zobrala kapitánka Smeliková, ktorá zavesila svoj tretí gól v zápase. Víťaznú poistku na 6:4 zaznamenala Manuela Gallová a prvé víťazstvo v sezóne bolo na svete. „Výsledok nás samozrejme teší, no predvedená hra má ďaleko od spokojnosti. Verím, že čoskoro budeme v kompletnom zložení a že dievčatá sa v zápasoch viac uvoľnia,“ povedal tréner Miroslav Hýlek.

V druhom zápase dievčatá prehrali s domácim ŠK Lido Women 2:7. Súperky boli rýchlejšie a dôraznejšie, no hlavne strelili tri „puťa“ góly, ktoré naše baby dostali do kolien. „Súper bol lepším tímom a zaslúžil si zvíťaziť. Naše dievčatá boli unavené, pretože polovica tímu hrala od stredy na turnaji Stupava floorball cup. Boli tam celý deň na nohách a priniesli si drobné zranenia rôzneho charakteru. Navyše súboj nezvládli po psychickej stránke, pretože mnohé z nich hrali proti svojim bývalým spoluhráčkam, čo ich zrejme premotivovalo,“ zhodnotil kouč Florpéda.

Viac ako predvedená hra, nás mrzí, že sa prvá liga žien hráva na rôznych zmenšených ihriskách. „Už skutočnosť, že sa skrátil hrací čas na 3 x 15 minút vnímame ako nie príliš šťastné riešenie. O to viac ma mrzí, že na regionálnych schôdzach sa dohadujeme, či necháme deti hrať na 36 x 18 metrov a ženy si poskladajú ihrisko 33 x 19 metrov ako sa udialo na tomto kole, ktoré organizovalo Lido. Myslím si, že rozhodcovia, ktorí mimochodom rozhodovali všetky štyri zápasy, nemali ani začať hru... Okrem iného sú parkety na Starých Gruntoch v Mlynskej doline v takom stave, akoby po nich prešiel tank. Keď som pôsobil v ŠK Dragons, dostali sme za odohratý turnaj v novej športovej hale Air Craft s rozmermi 34 x 17 metrov, pokuty a mužom kontumovali zápasy...,“ dodal Hýlek.