Bojovnosť nám nechýba, no skúsenosti áno

29.09.2014

Oproti predchádzajúcemu zápasu prišlo v zostave juniorov k zmenám v zostave. Pre chorobu vypadol Radovan Martišovič, no do zostavy boli zaradení Tomáš Cích s Patrikom Poláchom.

Začiatok zápasu sme začali sympaticky kedy prakticky hneď po vhadzovaní a vyhratom súboji v rohu sme sériou rýchlych prihrávok prešli do protiútoku a dostali sa aj k samotnému ohrozeniu bránky súpera. Následne však aj súperi pohrozili a po viacerých šanciach pred našou bránou otvorili skóre strelou zo strednej vzdialenosti. Od tohto momentu súper prevzal iniciatívu a do piatej minúty sme už prehrávali 0:2... „Jedným z najdôležitejších okamihov stretnutia bola nepremenená šanca na rýchlu odpoveď v úvode zápasu. Po brejkovej situácií bol v gólovej príležitosti faulovaný Tomáš Cích. Nariadený samostatný nájazd mu však súperov brankár chytil,“ zhodnotil tréner Florpéda Peter Pavlovský. Do konca úvodnej časti hry naši chlapci ešte vyfasovali štyri ďalšie góly.

Do druhej tretiny dostal šancu v bráne Jakub Ušák, ktorý nahradil dobre chytajúceho Samuela Benka. Chalanom sa opäť tak včera nedala uprieť ich bojovnosť a snaha spraviť niečo s výsledkom, ale proti zohratému súperovi sme často nestačili rýchlostne a po viacerých kombinačne dobre zohratých akciách súpera zakončených do odkrytých priestorov skóre v náš neprospech narastalo. Nebyť miestami až famóznych „Kubových“ zákrokov na konci zápasu by svietilo ešte vyššie skóre ako 0:17... „Mrzí ma, že za jednoznačného stavu skóre prišiel skrat súperovho hráča, ktorý úmyselne narazil na stolík časomeračov nášho Richarda Nemčoviča, za čo bol právom odmenený od rozhodcov vylúčením na päť minút. Ponúknutú presilovku sa nám nepodarilo využiť, aj keď sme mali počas nej sľubné šance,“ dodal Pavlovský.