Majstri nás opäť školili

17.10.2016

Na súboj proti majstrovi Slovenska by sa mal tešiť každý. Od hráčov počnúc až po fanúšikov končiac. Košické ATU v stretnutí proti nášmu Florpédu aj bez viacerých opôr dokázali, že neboli náhodou majstri! Východniari „rozobrali“ náš tím v pomere 12:2.

Po opatrnom úvode a určitom oťukávaní sa, Košičania udreli po prvý raz v deviatej minúte. Stačili im však tri minúty a bolo 0:3... Úvodný gól Florpéda strelil Radovan Martišovič, ktorý v štrnástej minúte znižoval na 1:3. Do prvej prestávky sme ešte jeden „kúsok“ z dielne majstrov inkasovali.

Zaspatý úvod druhej tretiny však znamenal dva góly za dve minúty v Bilčíkovej bráne a razom bolo 1:6. Druhý, no zároveň posledný gól nášho družstva strelil Patrik Farkaš z presilovej hry v polovici zápasu – 2:6. Skóre bolo ešte celkom nádejné, no pokazil ho ďalší gól Košičanov.

Tretiu tretinu si Východniari schuti zastrieľali a do siete Florpéda skórovali ešte päťkrát. Naši chlapci tak prehrali vysoko 2:12 a majú nad čím premýšľať... „Skúsili sme hrať osobnú obranu na tvorcu hry Ronalda Gašparíka, ktorý deň pred našim vzájomným zápasom prihral na štyri góly v súboji proti Snipers a hlavne po skúsenostiach z minulej sezóny, kde menovaný hráč pri rovnakej výhre ATU nad nami zariadil polovicu gólov Košičanov. Čiastočne sa nám to darilo, no ostatní chlapci nedokázali zareagovať na jednotlivých postoch tak, aby sa vzájomne zastúpili. Košičania zvíťazili zaslúžene, hrali výborný kombinačný florbal s množstvom presných prihrávok a striel, ktoré skončili v našej bráne. Možno by to chcelo v budúcnosti menší rešpekt zo strany mojich zverencov k súperovi, ktorý ani zďaleka nenastúpil v kompletnom zložení,“ zhodnotil zápas tréner Florpéda Miroslav Hýlek.

FbO FLORPÉDO BRATISLAVA – FK ATU Košice 2:12 (1:4, 1:3, 0:5)

Góly a asistencie: Radovan MARTIŠOVIČ (Samuel MORVAY), Patrik FARKAŠ  (Radovan MARTIŠOVIČ) – Roman Kozej (Dávid Gurbaľ), Matúš Poliak (Ronald Gašparík), Matúš Poliak (Adam Sedláček), Roman Kozej (Branislav Kalafut), Eduard Tóth (Matúš Poliak), Roland Kažimír (Tomáš Turcsányi), Roman Kozej (Matúš Poliak), Martin Bujaki (Eduard Tóth), Kristián Kozák (Eduard Tóth), Jaroslav Pilník (Dávid Gurbaľ), Tomáš Turcsányi (Martin Bujaki), Roman Kozej (Adam Sedláček).

Vylúčenia: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.